Přeskočit navigaci
 

Odpověď lékaře

Dotaz:
Dobrý den, mám dotaz týkající se výskytu menšího množství krve ve stolici. Vždy po požití ostřejšího jídla, nebo alkoholu mne provází také mírný tlak vpravém podžebří. Sono žlučníku je v pořádku, ale jaterní testy mám mírně zvýšené. Vzhledem k mému věku (30 let) je dle názoru mého obvodního lékaře vše v normě. Je možné, že jsou játra poškozené ? Děkuji za odpověď.
Mírně zvýšené jaterní testy jsou „normální“ jen pokud se vyskytují jen krátkodobě, např. při horečnatých onemocněních apod., ale jejich trvalé zvýšení normální není a mělo by být došetřeno, o jako poruchu se vlastně jedná. Krev ve stolici také normální není, ale může souviset např. s hemoroidy, ale může být i příznakem vážnějším. Pravděpodobně však nemá souvislost se zvýšenými jaterními testy.

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
stdClass Object
(
    [id] => 84
    [source] => Cestovní nemoci
    [comment] => 

www.cestovni-nemoci.cz

[source_url] => www.cestovni-nemoci.cz [source_url_doctor] => www.cestovni-nemoci.cz [section_url_doctor] => [project_name] => cestovni-nemoci.cz [project_name_new] => cestovni-nemoci.cz [project_abbr] => CEN [news_db] => cestovninemoci [news_src] => 1 [news_src_doctor] => [copy_source] => yes [copy_date_exception] => [last_copy_date] => 0000-00-00 00:00:00 [show_pl] => no [ask_allow] => no [ask_url_detail] => [ask_external_detail] => no [rec_descr] => Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů [rec_url] => http://www.cestovni-nemoci.cz/novinky/-10858 [rec_visible] => yes [ga_enable] => yes [rand_sort] => 253075 [autolinks] => self [key] => Cestovní nemoci: )
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů