Zkušenosti uživatelů


 Hledat  

Nalezeno 151 záznamů z celkového počtu 151, zobrazeny 1. - 10.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

27.6.2016 (Jiřina)
Pro Klaudii. Samozřejmě by měl toto s tebou konzultovat lékař. Já mám trojkombinační léčbu,již chronickou hepatitidu C,genotyp 1b,podanou krevní transfůzí a i přes to, že jsem již starší ročník a děti již mám dospělé, musela jsem podepisovat prohlášení, že během léčby a půl roku po ní, neotěhotním. Obávám se, že při podávání interferonu by to nebylo vhodné. Zkus tady na odkazech diskuzní fórum, tam se také hodně diskutuje o tomto problému, ale opravdu se neboj zeptat lékaře, ten by ti měl dát tu informaci již v zahájení léčby.

 
26.6.2016 (Klaudie)
Pro Jiřinu: Já jsem teprv na začátku, ale tak nějak to zvládám, ikdyž to je někdy peklo!!! Ale dělám to pro sebe a své zdraví! Jiřino, chci se zeptat jak je to s těhotenstvím po léčbě? Dá inkubační doba půl roku, myslím tím stalo by se něco, kdyby jsem otěhotněla po léčbě třeba 3-4 měsíce? Hrozně mě to zajímá. Chtěla by jsem dítě, a tady ta nemoc to vše jen prodloužila... A poslední otázka: s prášku můžou být komplikace?? Nějaké? Co se týče těhotenství... Děkuji za jaké koliv odpovědi
 
23.6.2016 (Jiřina)
Ahoj Klaudie, mám také léčbu na na 24 týdnů, zítra si budu aplikovat 18 injekci, měla jsem trojkombinaci-Olysio, Copegus,Pegasys.
Ty stavy s nechutenstvím jsou někdy lepší, připadá mi, že už mám spálenou dutinu ústní, takže vše pálí a má stejnou chuť.Jím po malých dávkách.Čím déle léčba trvá, tím je větší únava,alespoň u mne.Ale zvládneš to. Většina léčených říká,že důležitá je podpora okolí a můžu potvrdit,jsou výkyvy nálad, brek,zlost. Také existuje diskuzní centrum hepatitida C,ze kterého jsem v začátcích také moc čerpala a byla za něj vděčná.Jinak se klidně ozvi.
 
23.6.2016 (Klaudie)
A léčbu mam na pul roku...,
 
23.6.2016 (Klaudie)
Nechutenstvi k jídlu take mam, pořad mě boli žaludek. A když už něco snim, tak jen par soust, hned mi je zle. Spíš hodně piju....
 
23.6.2016 (Klaudie)
Ahoj Jiřino. jsem rada za tvou odpověď, a zároveň ti za ni děkuji. Dnes jsem byla na třetí injekci, beru rybavirin a Peglntron. Někdy mam výkyvy nálad. Nepřipouštim si a nemyslím na léčbu! Po psychické strance jsem hodně silna.... Jen se mi udělal flek na rameni z injekci, ale sestřička řekla že je to zcela normální. Svědi mě to dost. A vyrážky v obličeji se mi take dělají.
 
23.6.2016 (Klaudie)
Ahoj Jiřino.
 
23.6.2016
Ahoj Jiřino.
 
21.6.2016 (Jiřina)
Klaudie, vím, že nejhorší je obava z toho, že pořád čekáme na reakci léčby,nic moc se nikde nedozvíš. Uvidíš, že to bude dobré. Pravda je, že čím déle jsem v léčbě, tím je fyzická a psychická únava větší. Ale dáš to. Hlavně jestli bereš Olysio, dej opravdu pozor na slunce. S tím mám zkušenosti, a to jsem jen přešla z práce. Je to jako když tě bodají všude jehly, otoky, hrozná bolest.Ale na to přijdeš sama. Pak také nechutenství, že chuť by možná byla, ale pak se na to jídlo nemůžeš ani podívat. Vydrž, hlavně když to pomůže.Daleko horší jsou některé reakce lidí a i lékařů,kteří s tím nemají zkušenosti a při vyslovení HCV jsme hned HIV. Jen si přej, ať máš kolem sebe rozumné lidi.Není nejhorší fyzická bolest, ale psychika udělá své a pochopí jen ten, kdo si tím projde.
 
11.6.2016
Prosim odpovězte někdo
 
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Soutěž o LED lampičku do USB

Soutěž o LED lampičku do USB

Platnost: 1.4. - 30.4.2018

V dubnové soutěži budeme soutěžit o LED svítilnu do USB.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?