Přeskočit navigaci
 

Na co si dát pozor

Hepatitida C se přenáší výhradně krví. Existují účinné způsoby prevence, které dokážou zabránit dalšímu šíření infekce. Co dělat a jak se vyhnout možnému kontaktu s virem hepatitidy C?
 • Při zacházení s odpadem dbejte na zvýšenou opatrnost, vyhněte se kontaktu s ostrými předměty.
 • V případě, že užíváte drogu, naučte se bojovat se svojí závislostí. Vyhledejte odbornou pomoc a zařaďte se do odvykacího programu.
 • Nikdy nepoužívejte injekční jehly nebo trubičky ke šňupání kokainu, které před Vámi použil někdo jiný!
 • V případě, že se necháváte tetovat nebo uvažujete o piercingu, nejdříve zkontrolujte, jestli se v daném zařízení používají čisté sterilizované nástroje a další vybavení. Při sebemenších pochybnostech se ptejte!
 • Při kontaktu s krví zásadně používejte jednorázové ochranné pomůcky (rukavice) a dodržujte předepsaná bezpečnostní opatření.
 • Používejte jen své vlastní prostředky osobní hygieny – nepůjčujte si cizí kartáčky na zuby, holicí strojky a depilátory.
 • Nemáte jednoho stálého sexuálního partnera? Používejte kondom. Přenos HCV při pohlavním styku je vzácný, ale možný. Kondom vám zajistí ochranu i proti ostatním pohlavně přenosným chorobám.

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
stdClass Object
(
  [id] => 84
  [source] => Cestovní nemoci
  [comment] => 

www.cestovni-nemoci.cz

[source_url] => www.cestovni-nemoci.cz [source_url_doctor] => www.cestovni-nemoci.cz [section_url_doctor] => [project_name] => cestovni-nemoci.cz [project_name_new] => cestovni-nemoci.cz [project_abbr] => CEN [news_db] => cestovninemoci [news_src] => 1 [news_src_doctor] => [copy_source] => yes [copy_date_exception] => [last_copy_date] => 0000-00-00 00:00:00 [show_pl] => no [ask_allow] => no [ask_url_detail] => [ask_external_detail] => no [rec_descr] => Láká vás vyzkoušet vodní dýmku? Pak pozor nejen na infekce! [rec_url] => http://www.cestovni-nemoci.cz/novinky/-10868 [rec_visible] => yes [ga_enable] => yes [rand_sort] => 918562 [autolinks] => self [key] => Cestovní nemoci: )
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Láká vás vyzkoušet vodní dýmku? Pak pozor nejen na infekce!