Přeskočit navigaci
 

Vyhledávání


 Hledat  

Nalezeno 2277 záznamů z celkového počtu 2277, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
dobrý den, chtěla jsem se zeptat co dělat když můj šestiletý syn uchopil na krátkou dobu použitou injekční stříkačku bez jehly která ležela vedle sedadla v metru, krev jsem kolem ní neviděla ruce si do úst nestrčil a okamžitě mu byly ruce vydesinfikovány přípravkem na policejní stanici chci se zeptat zda to postačilo nebo mi doporučíte jiný postup předem děkuji za brzké vyřízení zprávy děkuji
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, má matka mému synovi mazala krvácející ránu na rtu prstem, ve kterém 5 minut předtím držela bankovky. Je možné se takto nakazit žloutenkou typu C, HIV? Makroskopické množství krve na penězích nevidím. Děkuji moc za Váš čas.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobry den,byla jsem u kadernice a po ostrihani vlasu mi krk jeste prejela strojkem na vlasy. Zadna krev netekla. Jen pred 3/4 hod tam byl pan na ostrihani ataky pouzila strojek a nevim,zda ho nejak cistila. Je zde nejake riziko nakazy ze strojku na vlasy i kdyby ho kadernice neocistila( hiv ci hepatitidy),kdyz nedoslo k poraneni?.Nebo musi byt krev na krev?
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, mám hepatitidu C. Udělala jsem tu chybu, že jsem podlehla naléhání přítele a měla s ním sex během menstruace. Použili jsme samozřejmě kondom, ale je možné, že během styku došlo ke kontaktu jeho kůže (bez oděrek) s mou krví. Jaké je riziko přenosu infekce? Díky.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, mám přítele s hepatitidou B a v budoucnu bychom se asi chtěli vzít. Já jsem očkovaná. Na internetu je hodně informací a některé si i protiřečí, proto jsem se rozhodla zeptat se Vás na pár věcí: 1. Je pravda, že se nákaza přenáší i společným jídlem? Je třeba, aby měl přítel své vlastní nádobí? 2. Pokud budeme žít v jedné domácnosti, jak chránit před nákazou své děti, popřípadě návštěvníky? 3. Když jsem očkovaná, můžu mít bez obav nechráněný sex? 4. Jak velké je riziko, že mé děti hepatitidu dostanou? Byla bych vděčna za odkaz, kde dostanu důvěryhodné informace o Hepatitidě B a kde budu moci najít nějaké praktické rady. děkuji a zdravím
1. Jídlem se nákaza nepřenáší, ale vlastní nádobí se doporučuje pro případ možného krvavého poranění v ústech pacienta, krví je přenos možný, ale zase jen do krve zdravého člověka. 2.Běžný styk s nemocným není nebezpečný (přenos krví a sexuálním stykem), děti od ročníku 1989 nahoru jsou chráněny očkováním. 3. Ano, ale je nutné ověřit, zda jste si po očkování skutečně vytvořila ochranné protilátky (antiHBs), neboť asi 5 % osob v populaci je po očkování neumí vytvořit. 4. Odpovězeno v předchozích bodech.

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta