Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Simona Arientová, Ph.D..

* Kontrolní kód (opište): 
* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 2666 záznamů z celkového počtu 2666, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den, včera jsem si podal ruku s jedním neznámým člověkem. Bohužel jsem ve spěchu ruku podal a horší jeste je, že jsem poté jedl, neměl jsem možnost si umýt ruce. Mám velké obavy ze žloutenky, bylo by dobré zajít co nejdříve k lékaři? Jak přesně probíhají testy, odběr krve?? a poznal by je lékař už tak brzy? Děkuji
Dobrý den, pokud máte tak velké obavy ze žloutenky, ideální je se proti virové hepatitidě A nechat naočkovat, to můžete klidně i dnes. Přenos jiné hepatitidy touto cestou je vyloučený. Jinak testy v tuto chvíli nemají cenu, inkubační doba je dlouhá. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, paní doktorko. Včera jsem byla na jaterních testech a hodnoty mám ALT - 0,23 a AST rovněž 0,23. Chci se zeptat, jsou tyto hodnoty v pořádku? Mohou být takto stejné? Někde jsem četla, že AST má být nižší než ALT... Předem mockrát děkuji.
Dobrý den. Jsou naprosto v pořádku, nemusíte mít strach. Hezký den.
Dotaz:
6.9.mi zjistili chron.hep.c.Dodnes mne leci pouze leky na jatra,jako lagosouapod.Zatim neberu zadne leky na hep.c/DAAS,riboflavin/.Je to spravne?
Dobrý den, to je těžké posoudit, záleží to na řadě faktorů..genotyp, stádium fibrózy, jaká léčba je pro vás vhodná a dalších. Je potřeba vždy pacienta řádně vyšetřit včetně genetických vyšetření a trvá to doopravdy docela dlouho. To, že 2 měsíce od dg. nemáte léčbu mi přijde naprosto adekvátní. Navíc některá léčba se musí schvalovat revizním lékařem, což také trvá docela dlouho. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jak je nebezpečné pro zdravého člověka společné koupání ve vaně s člověkem, který prodělal hepatitidu B. Jsou obavy, že při tomto se může nemocnému hepatitidou B otevřít uhřík s krví či by mohl jinak nevědomky do lázně krvácet, čímž by lázeň proměnil na infekční. Dále bych chtěl zjistit, jak má být nemocný hepatitidou B kontrolován po propuštění z infekčního oddělení a zda je vůbec naděje na vyléčení, kdy nebude již pro okolí nebezpečný. Je to celé obestřeno tajemnem a praktičtí lékaři se k tomu zhusta nevyjadřují... Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jestli to správně chápu, byl ten dotyčný hospitalizován pro akutní hepatitidu typu B a došlo ke spontánní uzdravě? 95% lidí po akutní hepatitidě B se spontánně vyléčí a nepřejde do chronického stádia, tudíž jsou zdraví a nejsou infekční - celý proces trvá 6 měsíců od začátku potíží. Kontrolování jsou podle průběhu, hodnot jaterních testů a celkového stavu pacienta. Pokud pacient nemá štěstí a přejde do chronického stádia kontroluje se min. každých 6 měsíců a máte pravdu, vyléčit zcela nelze. K prvnímu dotazu, společné koupání doopravdy nevadí. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, jsem nyní ve 32.týdnu těhotenství a právě jsem si při jezení jablka všimla červeného mista uvnitř (tečky), vypadající jako vpich od jehly kontaminované krví. Jablko jsem ale z části snědla, zřejmě i vrchní část kontaminované části. Mám neustálé krvácení dásní diky těhotenství. Mohla jsem se takto nakazit hepatitidou C? Děkuji za odpověď, mám vážně strach. Hanka
Dobrý den, děkuji za dotaz, ale myslím, že vaše obava je zbytečná. Možnost přenosu v tomto případě je vysoce nepravděpodobná. Hezký den.
Vítězím nad hepatitidou C
infolinka 800 333 365

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Soutěžte s námi
Soutěž o dětské omalovánky se sadou pastelek

Soutěž o dětské omalovánky se sadou pastelek

Platnost: 1.12. - 31.12.2016

V prosincové soutěži můžete vyhrát omalovánky pro děti s pastelkami.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?