Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: jedna plus jedna

Nalezeno 2274 záznamů z celkového počtu 2274, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den, mám hepatitidu C. Udělala jsem tu chybu, že jsem podlehla naléhání přítele a měla s ním sex během menstruace. Použili jsme samozřejmě kondom, ale je možné, že během styku došlo ke kontaktu jeho kůže (bez oděrek) s mou krví. Jaké je riziko přenosu infekce? Díky.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, mám přítele s hepatitidou B a v budoucnu bychom se asi chtěli vzít. Já jsem očkovaná. Na internetu je hodně informací a některé si i protiřečí, proto jsem se rozhodla zeptat se Vás na pár věcí: 1. Je pravda, že se nákaza přenáší i společným jídlem? Je třeba, aby měl přítel své vlastní nádobí? 2. Pokud budeme žít v jedné domácnosti, jak chránit před nákazou své děti, popřípadě návštěvníky? 3. Když jsem očkovaná, můžu mít bez obav nechráněný sex? 4. Jak velké je riziko, že mé děti hepatitidu dostanou? Byla bych vděčna za odkaz, kde dostanu důvěryhodné informace o Hepatitidě B a kde budu moci najít nějaké praktické rady. děkuji a zdravím
1. Jídlem se nákaza nepřenáší, ale vlastní nádobí se doporučuje pro případ možného krvavého poranění v ústech pacienta, krví je přenos možný, ale zase jen do krve zdravého člověka. 2.Běžný styk s nemocným není nebezpečný (přenos krví a sexuálním stykem), děti od ročníku 1989 nahoru jsou chráněny očkováním. 3. Ano, ale je nutné ověřit, zda jste si po očkování skutečně vytvořila ochranné protilátky (antiHBs), neboť asi 5 % osob v populaci je po očkování neumí vytvořit. 4. Odpovězeno v předchozích bodech.
Dotaz:
Dobry den, lekari. Chtela bych pracovat a zit jako kazdy. Proc jsem to musela dostat ja. Je mozny ji vylecit, myslim uplne???
Na nepoloženou otázku nelze odpovědět.
Dotaz:
Dobry den, lekari. Chtela bych pracovat a zit jako kazdy. Proc jsem to musela dostat ja. Je mozny ji vylecit, myslim uplne???
viz předchozí dotaz
Dotaz:
Dobrý den paní doktorko, chtěla bych se zeptat jalé je riziko přenosu žloutenek a hiv. Dnes jsme byly s dcerou v pizzerii a čekaly u pultu na jidlo a já si po nejaké době všimla že na pultu je přilepená a lehce odlupující se izolepa o kterou jsem prsty zavadila a viděla jsem tam něco my připomínalo zaschlou krev. Nevím zda se toho nedotkla i má dcera předtim, která měla na rukou sice rukavičky ale neustále si sahá na obličej,pusu, oči a nos který má teď lehce odřený od rýmy. Na rukavicich jsem doma žadnou krev neviděla, ale jsou růžové tak si nejsem jista.Mohla se ona nebo já touto cestou nakazit nějakou tou výše uvedenou chorobou. Moc se omlouvám za tak dlouhý popis situace, ale jsem zoufalá a bojim se . Děkuji za odpověď. Rychlá
Riziko je prakticky nulové.

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce