Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: tři plus osm

Nalezeno 2346 záznamů z celkového počtu 2346, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den léčim se s rebetol a peglntron ale to je asi jedno to musím stejňe čekat pul roku než bych mohla jít na uměle oplodnění Děkuji za odpověď
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, mockrát Vám děkuji za Vaše odpovědi, moc mi pomohly, vím sice, že jistotu budu mít až po výsledcích testů, ale alespoň se mi tu prozatimní nejistotu díky Vaší poradně daří lépe zvládnout. Měla bych ale na základě Vaší odpovědi ještě jednu, skutečně poslední, doplňující otázku k dotazu: "jak vysoké riziko přenosu hcv hrozí v případě..." --- Je tedy možné, že i když jsem se chvíli dotýkala čerstvé HCV infikované krve a zrovna v místě dotyku měla malou nehlubokou, leč lehce krvácející ranku, tak že se ona infikovaná krev přesto nedostala do mého krevního řečiště? Teď si říkám, že je pravda, že krev z ranky vytéká, tudíž není nevyhnutelné, aby se cizí krev dostala v takovém případě do porušených cév - vlastně by se musela dostat proti směru pohybu vytékající krve.. nicméně jsem si bůhvíproč myslela, že se cizí krev i takto dostane do krevnío řečiště téměř jistě.. Budu moc ráda, když se vyjádříte ještě k těmto mým "úvahám", přestože to ze mě už nejspíš mluví úzkost. Slibuji, že víc už Vás nebudu otravovat. Naposledy tedy velmi děkuji za odpověď. Hezký den, Markéta A.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, ještě dodatek k dotazu: "jak vysoké riziko přenosu hcv hrozí v případě..." --- jen, že mám na mysli riziko z hlediska infekčnosti viru, tedy případ, kdy k dané situaci, ač nepravděpodobné, bohužel již došlo. A poslední otázka: Je pravda, že "nakažlivost (ve smyslu rizika infekce v případě, že infikovaná krev nemocného přejde do krevního řečiště zdravého) HCV" je asi 10krát nižší, než je tomu u HBV, tedy cca 5% v případě HCV?? Velice děkuji jak za odpovědi, tak za trpělivost. Markéta A.
Ano, riziko nákazy HCV je skutečně asi 10x nižší než riziko přenosu HBV. Zatímco statistika znamená pouze pravděpodobnost, jistotu získáte pouze testováním, doporučuji je asi za 3 měsíce.
Dotaz:
Dobrý den, zajímalo by mě, jak vysoké riziko přenosu hcv hrozí v případě, když bych se chvíli dotýkala čerstvé infikované krve a zrovna v místě dotyku měla malý nehluboký škrábanec, který však byl čerstvý a trošku i krvácel..?? Vím, že je možné se takto nakazit, ale je to pravděpodobné? A ještě dotaz k léčbě hcv: je známo, proč jsou někteří pacienti rezistentní vůči interferonu? A chápu to správně, že "bezinterferonová léčba", jež snad bude za pár let dostupná, by mohla pomoci právě takovým pacientům, kteří na tu v současné době dostupnou léčbu nereagují? Velice Vám děkuji za odpovědi, přeji hezký večer. Markéta A.
Přesné riziko určit nelze. Přenos je dán mnoha faktory, např. hloubka rány, píšete, že ranka krvácela, není jasné, zda se vůbec cizí krev dostala do vašeho krevního řečiště, není známa hladina viru v krvi nemocného apod. Při nehluboké rance je riziko relativně nízké. Proč jsou někteří pacienti rezistentní vůči interferonu zatím není známo, ale lze např. určit, který pacient má větší naději na úspěch léčby (gen IL28B). Ano, bezinterferonová léčba bude nadějí právě pro tyto pacienty.
Dotaz:
dobrý den , zjistili mi žloutenku typu B,C mam docela strach z lečby ... tudis se vas chci zeptat zda je léčba narocna pro mne jako pacienta a jak dlouho vlastne léčba trva ... je mi 22 let jsem abstinent co se týče alkoholu ... a jelikož jsem byla v nemocnici kde mi zjistili pritomnost stafylokoka zlatého k tomu endokarditidu nedomykavost 3.stupne trikuspidalni chlopne a... tak přiznávám ze v tom hral roli drogy tak jsem od propusteni dva měsíce tzv. čista ... droga me nejak nelaka nevyhledavam ji a vůbec mi nevadi ze lide které znam si defakto predemnou onu drogu predavaji ... ba když vím že droga je v blikozti nebo vim že někdo uzil tak zvracim jelikož si nepamatuj vůbec zadnou slast z pozití drogy ba naopak jen to že mi zničila zdravi a to potrebiji ze vseho nejvic kvůli 2 leteho syna ... vím že se do této sferý zpet nevratím a proto chci zakazdou cenu léčbu podstoupit a mit klidný život jako máma s velkým M . vím že jsem se vám rozepsala ale takto prostě cítím a snad mi třeba lepe objasníte mou situaci vůči lečby... děkuji Kristýna č
Tak především nevím, zda máte hepatitidu B nebo C, tam se léčba liší. Musíte se zeptat svého lékaře, který by vám měl vaši situaci vysvětlit a navrhnout způsob léčby. Z léčby nemusíte mít obavy, většina pacientů ji zvládne.

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Klíšťová encefalitida a očkování