Přeskočit navigaci

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: šest plus tři

Nalezeno 2172 záznamů z celkového počtu 2172, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o radu: jsem dost úzkostná matka 2-leté dcerky a nyní mám tyto obavy: dcera mi každou chvíli někde něco olizuje (např. držadlo nákup.košíku v obchodě....)-jaké je riziko nákazy hepatitidami (A, C....) v tomto případě? (dcera trpí na afty - mohla by touto rankou chytit případně i hep.C?) Bojím se ze stejného důvodu nechávat dceru hrát si na veřejných pískovištích, nebo nedávno mi utekla do malého dvorka k popelnicím a schovávala se mi za ně..... nenašla jsem na těle žádnou odřeninu apod., tak předpokládám, že tam k žádné infikaci nemohlo dojít, ale.....Setkáváte se s nákazami dětí v takovýchto situacích? Předem velmi děkuji za odpověď. H
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, moje přítelkyně má hepatitidu C, když jsme měli naposledy sex (s kondomem), tak měla v podbříšku puchýř, byl to den, co jí praskl a měla jen kolem něho takový červený flek, nevypadalo že by z něho měla ještě téct krev, byl to velmi krátký pohlavní styk a jemný, v místech kterých jsem se možná trochu dotýkal toho puchýře já žádně poranění neměl. myslíte že by tam byla možnost přenosu? Děkuji za odpověď
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně přenosu hepatitidy B nebo C. Po skončení hraní plážového volejbalu jsem si všiml, že mám na koleně nějaké malé oděrky od skoku do písku (malé červené odřené tečky v zarudlé oblasti). Během hry jsme v písku našli nějaký skleněný střep. Nevím, zda jsem si oděrku nepřivodil skokem na nějaký střep, na kterém mohla být nakažená krev(pokud by se o něj dříve někdo poranil), nebo je pouze způsobená odřením o písek. Jak velké je riziko přenosu hepatitid v případě, že bych se skutečně odřel o střep? Mám tuto skutečnost hodit za hlavu? Děkuji za Váš názor.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
1
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den,už delší dobu (asi pul roku)pocituji tlak v břiše,nadýmání,nemužu jist mastná jídla pak vždy zvracím,připadám si unavená a slabá.bylabjsem na sono břicha ,vše v pořadku ,prý jen na játrech nějake chuchvalce,kontrola za pul roku,nic víc .žádné další vyšetření a problemy mam stale,mohla bybste mi poradit.
Dotaz čeká na odpověď

Bez rozdílu hmotnosti

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Co je hepatitida typu C ?

fact sheet

 

Souhrnná informace přípravku Pegintron

 
PegIntron MSD
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta