Přeskočit navigaci

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: šest plus pět

Nalezeno 2198 záznamů z celkového počtu 2198, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den,prosím Vás,jak velké je riziko přenosu hepatitidy B při porodu?Děkuji
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Jde se žloutenka jakéhokoliv typu přenést slinama?
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den pracuji v laboratoři a při práci s krví se mi nešikovně podařilo potřísnit krví nechráněnou část ruky, posléze jsem zjistila že pacientka 36r. neurčenou žloutenku. Ruku jsem okamžitě umyla pod tekoucí vodou s mýdlem a vydezinfikovala pro případ několikrát. Jak velké je riziko přenosu?
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, 27.7 jsem přišel do přímého styku s člověkem u kterého se po 17 dnech (13.8) objevily příznaky podobné chřipce a 19.8 mu byla diagnostikována hepatitida typu A. Lékař v nemocnici mě nahlásil na hygieně abych šel na testy. Když jsem volal na hygienu tam mi řekli, že se tím nebudou zabývat, protože podle nich jsem se nemohl nakazit. Rád bych věděl kdy vlastně začne nakažený člověk být infekční.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, pane doktore, měla bych dotaz ohledně mého zdravotního stavu. Nedávno jsem byla na krevních testech a můj lékař mě hodně vystrašil. Měla jsem hodnoty jaterních testů AST 0,32, ALT 0,36. Lékař mi řekl, že hodnoty jsou v NORMĚ, ale nějaký index AST/ALT mám 0,88 a že když je tento index vyšší než 0,7 znamená to těžké poškození jater. Chtěla bych se zeptat, když jsou hodnoty v normě, proč by se tyto hodoty dělily? :( Děkuji mockrát za odpověď, jsem opravdu vystrašená, nerozumím tomu. S pozdravem, Pavla
Dotaz čeká na odpověď

Bez rozdílu hmotnosti

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Co je hepatitida typu C ?

fact sheet

 

Souhrnná informace přípravku Pegintron

 
PegIntron MSD
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Hojení ran a diabetická noha