Přeskočit navigaci

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: sedm plus šest

Nalezeno 2215 záznamů z celkového počtu 2215, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Je mi trapne se na to ptat je mozne se nakazit kdys jsem s klukem co ma zloutanku C, mela oralni sex a spolkla jsem jeho semeno. Moc dekuji za odpoved.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, při hře v lese jsem se píchla o hřebík, tuto hru hraje několik desítek lidí denně a je dost dobře možné, že se někdo také píchnul přede mnou. Pokud mi netekla viditelně krev, je možné se nakazit? Kůže zřejmě byla jen lehce narušena. Děkuju předem za odpoved
Je to málo pravděpodobné a navíc, když netekla krev, nešlo zřejmě o porušení kožního krytu, který je dostatečnou ochranou před přenosem infekčních nemocí.
Dotaz:
Dobrý den, měla bych dotaz k jedné situaci, mé dvouleté dítě si poranilo ret zevnitř, chvíli mu to krvácelo, za cca 2 hodiny jsem mu koupila jídlo na pouti, takže jsem měla ruce od peněz a taky jsem sahala na odpadkový koš, poté jsem mu rukama ulomila chleba a dal mu ho. Je nějaké riziko nákazy žloutenky typu C nebo HIV? děkuji moc za odpoved.
Přenos těchto nemocí je v dané situaci nepravděpodobný.
Dotaz:
Dobrý den,již zhruba 35 let jsem HbsAg pozitivni(od předškolního věku).Nemám žádne příznaky ani potíže.Zajímalo by mně zda se dá zjistit do jaké míry jsem infekční?Děkuji za odpověď
Pacient HBsAg pozitivní by měl být dlouhodobě sledován odborníkem na infekční nemoci, který zjistí, jak na tom jste a pokud jde o aktivní onemocnění, zváží podle okolností vhodnost protivirové léčby.
Dotaz:
V roce2006 u mě zjistili žloutenku C , doktor mě řekl, že se stím tělo samo vyrovnalo a nijak mě nelečil. Za 6 měs. Kontrola a znova Dr. Potvrdil , že je to v pořádku. Je možné že jsem se sama vyléčila. Pokud mi bude proveden test bude pozitivni nebo negativni. Mám jít na VIF
Část pacientů s hepatitidou C se může uzdravit bez léčby, je to možné, ale pravděpodobně bude IVF dražší, neboť embryo bude zřejmě nutné kultivovat oddělené od ostatních, ale to vám odborníci jistě vysvětlí.

Bez rozdílu hmotnosti

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Co je hepatitida typu C ?

fact sheet

 

Souhrnná informace přípravku Pegintron

 
PegIntron MSD
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Žloutenka a její léčba