Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: tři plus sedm

Nalezeno 2535 záznamů z celkového počtu 2535, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobry den chci se zeptat jestly by mi doktor poznal hepatitidu z vysledku krve z jater,bral jsem pred sedmi lety drogi,a vysledky na jatra mam v poradku,muzu hepatitidu presto mit? Dekuji
Není mi zcela jasné, co vlastně jste měl vyšetřeno. Pokud se jedná o tzv. jaterní testy (např. ALT), ty mohou mít někdy normální hodnoty i při chronické hepatitidě C nebo B. Při užívání drog je bohužel onemocnění virovou hepatitidou C nebo B časté. K potvrzení či vyloučení těchto nemocí musí být stanovena také sérologie virových hepatitid, která by byla s ohledem na vaši drogovou minulost vhodná.
Dotaz:
Dobry den, Mam hepatitidu C, gen. 1b. 2, 57E7, fibroza F3, tuhost 11.3 kPa. Il28-c/t.predpoklad nemoci cca 20 let (interupce ci telisko) Mam dotaz: jaka je prognoza pro uzdraveni ci zhorseni jater po lecbe? Pokud se uzdravim muze se fibroza stahnout? Pokud bude relaps budou se jatra zhorsovat? Ciroza zacina od 12 kPa a mam z toho velky strach. Dekuji za odpoved!
Po úspěšné léčbě může dojít k určitému zlepšení, ale u fibrózy už nelze dosáhnout stavby jaterní tkáně jako u zdravých osob. Fibrotické (jizevnaté) změny jsou již nevratné. Podstatné ale je, že postižení jater už nepokračuje a nejsou napadány další jaterní buňky, které mohou normálně fungovat. Protože jich funguje menší část než u zdravých, není vhodné je příliš zatěžovat třeba větší konzumací alkoholu. Při neúspěšné léčbě proces postupného zhoršování pokračuje. Ale není třeba zoufat, proces zhoršování je velmi pomalý a možnosti léčby se postupně rozšiřují, jistě by se pak vhodná léčba pro vás našla.
Dotaz:
Dobry den,již třetím týdnem se lecim s hepatitidou typu C,v tuto chvíli akutní fáze,zajímalo by me jak dlouhou dobu již mohlo byt zřejmě z vysledku me krve,ze mam prave zloutenku.Nemoc napadá hlavně játra,pokud je ted konec zari,bylo by to zřejmě třeba už i v červnu nebo cervenci podle vysledku krve a stavu jater?
Pokud vám správně rozumím, ptáte se, kdy jste se mohla nakazit hepatitidou C, když nyní máte hepatitidu akutní? Odpověď: Mohla jste se nakazit v rozmezí asi 50-150 dnů před začátkem onemocnění (inkubační doba).
Dotaz:
Dobrý den paní doktorko.Měl bych dotaz,zda je možný přenos HBV když se napiji z hrnku nemocného a zdali je možná nákaza při kýchání nemocného.Někde jsem četl studii,že pití kávy brání vzniku karcinomu jater u nemocných hepatitidou.Jaký máte na toto názor.Děkuji za poradnu a odpověď.
Přenos hepatitidy B uvedeným způsobem je prakticky vyloučen, pokud nedošlo k přenosu krve nemocného do vaší krve (třeba poranění v ústech), kýchnutí je bez rizika. Studii o pití kávy k zábraně karcinomu jater neznám, v každém případě toto není zmiňováno v odborných kruzích.
Dotaz:
Hezký den, příteli (ročník 1980) právě zjistili hepatitidu typu B. Neřekli nám více informací, jen je objednán na další krevní testy za měsíc. Vůbec nevím, na koho se mám obrátit ohledně léčby? Co má přítel nyní dělat? Může chodit do práce? Nemá žádné viditelné příznaky.... nyní jsme byli na infekčním na Bulovce. ..a co já? Nejsem také nakažená (ročník 1990)? Moc děkuji za jakékoliv informace!
To je málo informací, abych se mohla vyjádřit k případu vašeho přítele, situace se nejspíš objasní po dalších testech, pak se ptejte se na další plán lékaře, který vašeho přítele vyšetřuje. Vy jste zřejmě proti hepatitidě B očkována (tedy chráněna).

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů