Přeskočit navigaci

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: čtyři plus osm

Nalezeno 2129 záznamů z celkového počtu 2129, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobry den pani doktorko, pracuji jako zdr.sestra a dnes se mi stala takova nemila věc. Přivezli nam vyprane pradlo a pytel byl lehce ušpiněn rozmázlou krví.všimla jsem si toho az kdyz jsem se toho dotkla prsty. Bojim se zda jsem se nemohla nakazit hiv či hep.c( hep.b mam dostatečné protilátky).hned jsem ruce umyla ,ale jsem z toho celá vyděšená. Žádnou krvavou ranku na rukou nemám, ale přemýšlím jestli se mi ta krev nemohla třeba dostat pod nehty. Nevim jak dlouho tam ta krev byla a ani čí byla. Moc se omlouvám za tak dlouhy popis situace, ale mam velky strach bych se mohla nakazit.Předem děkuji za odpoveď
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Po jak dlouhé době co se člověk nakazí Hepatitidou C se stáva nakažlivý pro ostatní? Ptám se, protože mám přítelkyni která ji má a já byl před 5ti týdny na krvi a dopadla dobře, samozřejmě dodržujeme ochranu při sexu, jen jsem si uvědomil že jsem se včera trošku pořezal o nužky na nechty svého otce. A jsem asi jen zbytečně paranoidní ale kdybych to náhodou měl, byla by tu možnošt po tak krátké době přenosu? A ještě otázka, na nůžkách přímo krev nebyla a po té jsem je očistil Alpou Francovkou. Ikdyž to asi jako dobrá sterilizace nestačí že? Moc mi pomůže když mi odpovíte, ikdyž je to dosti divná otázka, děkuji.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den,mám přítele původu z Afriky. Oční bělmo má hnědo žluté,možná i jeden flek ma a nejsem si jistá,zda to je u černochů normální nebo to značí nějakou nemoc?Můžete mi poradit než sama udělám nějaké špatně závěry?Děkuji,Inge
Nic konkrétního z toho nelze vyvodit. Vaše hodnocení může být subjektivní, má-li se vyloučit nějaké onemocnění, musí být přítel vyšetřen lékařem.
Dotaz:
Dobrý den,mám přítele původu z Afriky. Oční bělmo má hnědo žluté,možná i jeden flek ma a nejsem si jistá,zda to je u černochů normální nebo to značí nějakou nemoc?Můžete mi poradit než sama udělám nějaké špatně závěry?Děkuji,Inge
Viz předchozí dotaz
Dotaz:
Dobrý den. Prosím o radu beru Betaloc SR,mohu si koupit k tomu Kozlík lékařský. A ještě se chci zeptat,občas beru i jiné léky,můžu k nim - Kozlík lékařský. Děkuji za odpovědˇ,a přeji hezký víkend.
Našla jsem interakce s léčivy ze skupiny neuroleptik, hypnotik, anxiolytik, antidepresiv, antiepileptik, myorelaxancií, antihistaminik a alkoholu, tedy Betaloc mezi nimi není, ale doporučuji konzultovat s lékárníkem.

Bez rozdílu hmotnosti

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Co je hepatitida typu C ?

fact sheet

 

Souhrnná informace přípravku Pegintron

 
PegIntron MSD
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida