Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: šest plus čtyři

Nalezeno 2574 záznamů z celkového počtu 2574, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Děkuji za odpověd.Ráda bych se ještě zeptala na pár věcí je lepší si nechat vystavit tento průkaz v ordinaci odborného lékaře a nebo se stačí domluvit s obvodním lékařem.
Myslím, že je to v kompetenci praktického (obvodního) lékaře.
Dotaz:
Dobrý den mám dotaz ohledně vystavení zdravotního průkazu.Pokud mám hepatitidu typu B může mi být zdravotní průkaz vystaven?Podotýkám že se léčím.Děkuji
Zdravotní průkaz může být vystaven, hepatitidy nevadí, vadí např. infekční průjmové onemocnění.
Dotaz:
Dobrý den, na návštěvě se mi stala taková věc, hostitelka chodila na záchod (zřejmě na malou a menstruaci doufám neměla) a poté si neumývala ruce a připravovala jídlo, což jsem zjistila bohužel pozdě. Mohu se nakazit nějakou nemocí, když se rukou používanou k utření toaletním papírem dotýkala jídla, které jsem jedla? Vzhledem k tomu, že dotyčná má zdravotní vzdělání, tak jsem byla celkem nepříjemně překvapená. Děkuji moc za odpoved.
To je nepravděpodobné.
Dotaz:
Dobrý den, jsem studentka ošetřovatelství a mám přítele, který má hep. B a časem plánujeme svatbu, děti atd. Nechala jsem si vyšetřit protilátky na hep.B a výsledek mi vyšel přes 400 s tím, že jsem byla očkována před 12 lety. Mé otázky: mohu se stát přenašečem viru, pokud mám dostatečné protilátky? Existuje nějaké omezení pro zdravotníka, který má partnera nakaženého virem hep.B? Pokud bychom se vzali a žili spolu, je třeba vždy po několika letech zjišťovat znovu hladinu protilátek a popř. se nechávat přeočkovávat - tzn. mohou se protilátky vytratit časem? Děkuji za odpovědi.
Máte ochrannou hladinu protilátek proti hepatitidě B, jste proti ní chráněna, nejste přenašečkou. Žádné omezení pro vás neplatí. Nepleťte si ochranu před nemocí s nemocí. Protilátky se mohou časem snížit, ale přeočkování není nutné.
Dotaz:
Mockrat vam dekuji za odpoved chtela bych se jeste zeptat zda se rakovina u teto nemoci muze viskitnout a nebo nemusi???dekuji moc
Přesně tak.

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie