Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: čtyři plus jedna

Nalezeno 2292 záznamů z celkového počtu 2292, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
dobrý den,již delší dobu mě trápí popraskaná kůže na rukou, hlavně na článcích prstů. Je to někdy dost bolestivéi když to pořád natírám. Hlavně na noc, spím v rukavicích. Pracuji v kanceláři, takže se neustále hrabu v papírech, což mi na ruce nedělá dobře. Nyní se mi na zadku udělaly červené fleky, které podesychají a svědí. Promazávám to mastí excipial u lipolotio, na chvíli to pomůže , hlavně na noc a pak se to zase zhorší, hlavně ty ruce. Nejhorší na ty ruce je když dělám běžné domácí práce i když mám myčku, stejně se styku se saponáty nevyhnu. Trápí mě to již delší dobu a třeba si nalakovat nehty je úplně nemyslitelné. Prosím o radu. Děkuji. Dáša
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den paní doktorko,pracuji jako zdr. sestra a mám na vás dotaz ohledně jedné situace která se mi stala v práci. Byl u mě pacient, že by chtěl poslat na odběry krve, dostal žádanku a odešel.Zachvíli se po odběru vrátil a poprosil zda bych na žádanku nemohla dozaškrtnout HIV, HCV , HbsAg a Syfylis. Jelikož jsme meli čekárnu plnou lidí žádanku jsem vzala,zaškrtla co požadoval a zavřela dveře. Hned jsem si šla umýt a odezinfikovat ruce. Při dezinfekci mě na ruce nic nepálilo a ani jsem žádnou ranku neviděla, ale zapoměla jsem odezinfikovat kliku dveří, na kterou jsem šahala po té co jsem držela tu jeho žádanku. Nevšimla jsem si jestli někde žádanka byla od krve nebo ne. Jde mi o to že jsem pak celé odpoledne sahala na tu kliku a nevím jestli jsem se nemohla nakazit pokud by trpěl nějakou výše uvedenou chorobou. V práci mě to vůbec nenapadlo , protože tam byl při pondělku zmatek, ale teď nad tím přemýšlím a bojím se. Na druhou stranu si říkám, že bych si snad všimla kdybych se někde otřela o krev a měla jí na rukou. Moc se omlouvám jestli Vám to příjde jako hloupý dotaz a že bych jako zdravotník měla vědět jak se tyto choroby přenáší a jaké je riziko, ale přesto bych radši znala názor odborníka jako jste Vy.Moc děkuji za odpověď. Polanská
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, prosím o radu. Je mi 27 let a před rokem jsem byla vyléčená z hepatitidy C. Pan doktor říkal, že už jsem vyléčená a mohu žít život jako předtím. Prosím, je to pravda? To znamená, že si sem tam mohu dát i sklenici vína? Já tomu nemohu uvěřit. Byla jsem léčena interferonem v podobě injekcí. Můžete mi říct, proč mám neustále v papírek napsáno - chronická hepatitida C, když jsem vyléčená? Moc se omlouvám, ale nerozumím tomu. Může se mi tato nemoc někdy vrátit? Doktor říkal, že ne, ale já se bojím. Nakazila jsem zřejmě v roce 2007-2008. Prosím o radu, proč to mám neustále v lékařských zprávách. Mohu žít normální život jako předtím? Děkuji za odpověď.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den,moc prosím o odpověď-mám v tom zmatek.Na inf.klinice jsem byla lékařkou infekcionistkou ujišťována,že přenos hepatitidy b infikov. krví je možný pouze intravenozně nebo transfuzi,což jsem si oddychla.Ovšem jinde jsem se dočetla,že přenos je možný i zubním kartáčkem,což mě velice vylekalo,že tak jednoduše by byl přenos možný.Můžete mi říct,kde je pravda?Moc děkuji za odpověď.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Prosim o nazor; co je pricinou az tyrkysove zlute moči , moc dekuji za odpoved.
Dotaz čeká na odpověď

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce