Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: devět plus dva

Nalezeno 2335 záznamů z celkového počtu 2335, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
dobry den mam prokazanou chronickou zloutenku typu c.mam ji nelecenou.nemohu sehnat zubniho lekare.odmitly me osetrit i na zubni pohotovosti v liberci.momentalne mam nateklou tvar.mam bolesti a nevim si rady.dekuji kotasova.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, chtěl jsem nastoupit do tramvaje, na které se musí zvenku zmáčknout tlačítko pro otevření dveří. Toto tlačítko jsem ale zmáčkl kloubem prstu tak nešikovně, že jsem si o něj strhnul kousek kůže (2x4mm). V tramvaji mi pak začala z prstu téct krev. Po příjezdu domů (cca 15 minut) jsem si umyl ruce mýdlem a prst vydezinfikoval Betadinem. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaká možnost nákazy některým typem hepatitidy? V tramvaji potkávam často dost pochybné osoby. Děkuji za odpověď
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobry den pani doktorko,podstoupila jsem s manzelem ivf nejdriv nam braly krev manzel je v poradku ale me nasly hepatitidu c nevim kde jsem se mohla nakazit,cely zivot se mi zhroutil je mi 34 a s manzelem jsem 14 let a na miminko jsme se tesily ted ale stoho asi nic nebude pan doktor me jeste posila na PCR testy vubec nerozumim memu nalezu jaky mam genotyp snad mi to pomuzete pochopit mam anti-HCV(architect) SOP-NRL/VH-05, S/CO 6.91 REACTIVE , anti-hcv (biorad) SOP-NRL/VH-01, S/CO 6,82 REAKTIVNI , anti/HCV (ORTHO), SOP-NRL/VH-01, S/CO 5,656 REAKTIVNI . dale 0x anti-HCV(INNO-LIA,NEAK.ZK.)....STREPTAVIDIN - , 0x C1 4+ , 0x C2 2+ , 0x E2 - , 0x NS3 1+ , 0x NS4 - , 0x NS5 - , 1x INNO-LIA-ZAVER POZITIVNI , 0x CELKOVE ROTILATKY ANTI-HCV POZITIVNI VUBEC TOMU NEROZUMIM A NA DALSI TESTI MAM JIT AZ PRISTI TYDEN V PONDELI TO CEKANI JE HROZNY DOUFAM ZE TO NEBUDE PRBLEM PRO IVF PREDEM DEKUJI ZA ODPOVED.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den paní doktorko, chtěla jsem se ještě zeptat, zda-li je možné aby byl vir živý (v držáku na záchodovou štětku se zbylou odkapanou vodou z mísy a na štětce) cca po 4-5měsících při teplotě stálé cca 10C? Byla u nás na chalupě známa na podzim,měla hemeroidy a pravděpodobně použila štětku. A ted jsme se dozvěděli,že už má dlouhou dobu žloutenku c. Tak jestli musím kvůli tomu vyhodit záchodovou štětku s držákem?Moc děkuji.Hezký den.
Dotaz čeká na odpověď
Dotaz:
Dobrý den, posílala jsem Vám tento dotaz: "...mám ročního synka a bojím se, že by mohl mít hepatitidu c. Byla jsem s ním na pískovišti a až pozdě jsem si všimla, že v písku je exkrement (průjmovitý), sice nejspíš psí, ale v dnešní době nelze vyloučit, že by mohl být i lidský. Toho se právě obávám, všimla jsem si, že je v něm cosi červeného, což by potenciálně mohla být i krev. Syna jsem samozřejmě z pískoviště hned vzala pryč, ale jako na potvoru měl na prstíku drobnou ranku, čerstvou, byla na ní vidět trošička krve. Je mi jasné, že pokud se exkrementu onou rankou dotkl, což právě bohužel nedokážu vyloučit, mohl se nakazit vším možným, hepatitdy c se bojím mj. i proto, že vím, že hcv přežívá i mimo tělo klidně několik dní nebo alespoň hodin. Samozřejmě to po víkendu proberu s pediatričkou, přesto se chci zeptat: za jak dlouho bych syna měla nechat otestovat? A kdyby byly testy pozitivní, má i takto malé dítě nějakou šanci na vyléčení? Četla jsem totiž, že nejúčinnější léčba je schválena až pro děti od 5 let, možná nějaká od 3 let, ale to je dlouhá doba, zajímalo by mě proto, jak se postupuje v takovýchto případech? Připadá mi jako strašná představa, že bych musela čekat několik let na léčbu a jen doufat, že syn do té doby nezemře na cirhózu, případně karcinom jater..". A Vaše odpověď byla: "Pochybuji, že by se jednalo o lidský exkrement a psi hepatitidu C nemají. Chcete-li mít jistotu, je možné vyšetření krve na protilátky anti-HCV za 3 měsíce. Osobně to však považuji v této souvislosti za zbytečné." Za tuto odpověď Vám velice děkuji (s pediatričkou jsem ještě neměla možnost si promluvit), je mi jasné, že jde jen o hypotetickou otázku a že jsem evidentně příliš úzkostlivá, přesto bych velice ráda znala i Váš názor na zbylou část svého dotazu, tj. na tu, jež se týká již případné synovy hcv pozitivity (viz výše-posl. odst. pův. dotazu). Předem velice děkuji i za tuto odpověď. Hezký den, Sovová Lucie
Dotaz čeká na odpověď

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida