Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře


Nalezeno 2645 záznamů z celkového počtu 2645, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den, dělám akreditovaný kurz na řidiče záchranné služby v Brně. U studia mám povinnou praxi na záchrance, ale bez očkování hepatitidy A+B praxi nemohu vykonat. Dočetl jsem se že zdravotníci a záchranáři mají právo na očkování zdarma. Měl bych na to také nárok? Ve zdravotnictví jsem ještě nepracoval. Předem děkuji za odpověď Juříček
Je tomu tak podle Vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem č. 537/2006 Sb.
Dotaz:
dobry den jsem měsíc a čtvrt po operaci tep kolena musím doma nosit nohy zabandážované děkuji kulichová
Neumím se vyjádřit, nejde o téma naší rubriky.
Dotaz:
Dobrý den paní doktorko, dnes jsem dezinfikovala kliku dveří postřikem cca 5 minut po odchodu drogově závislého pacienta. Má diagnostikovanou hcv, hiv bohuzel nevim zda ano či ne, ale pri postřiku mi dezinfekce vletla do očí, nevím zda na klice byla krev nebo ne , ale radši jsem to chtěla vydezinfikovat, pacient byl poškrábaný v obličeji, rukou jsem si bohužel nevšimla,mohla jsem se takhle nakazit pokud by tam nějaká krev byla a smichala se s dezinfekci ktera mi pak vletla do očí.asi jsem paranoidní a hlavně dost vystrašená z celé té situace, ale mám rodinu a nechtěla bych je nějak ohrozit a ani sebe. Děkuji za vaši odpověď.
Vaše obavy jsou v této situaci zbytečné, riziko je prakticky nulové.
Dotaz:
Dobrý den. Před 3 týdny jsem měl pozitivní testy na anti-HCV, dnes akutní infekce HCV potvrzena. Nakazil jsem se nechráněným pohlavním anál. stykem vloni v listopadu. Mám zatím astronomické jaterní testy (druhý test nicméně mírně lepší), virová nálož 5.000 kopií. Na další testy a kontrolu k lékařce mám jít za 3 měsíce. Vylepšil jsem stravu, vyloučil alkohol, zařadil vitamíny, co více mohu dělat, abych zlepšil šanci na spontánní vyléčení ? Žádné významné projevy na sobě necítím, jen se mi dělají po celém těle špatně se hojící bolavé pupínky - něco jako folikulitida - může to být projev probíhajícího jaterního zánětu (dle sdělení oš. lékařky intenzivní zánět trvá)? Kvůli poranění ramene jsem začal brát též Wobenzym. Nemůže zbytečně zatěžovat játra?? Nebo naopak enzymy v něm obsažené činnost jater podporují ? Děkuji za odpovědi a jakákoli doporučení případně odkaz, kde se mohu k akutní infekci dozvědět spolehlivé informace (i v angličtině či francouzštině). Jsem pracovně dlouhodobě v zahraničí, prozatím budu sledován zde. Ještě jednou předem děkuji.
Nejsou známa žádná specifická opatření zvyšující naději na spontánní úzdravu z hepatitidy C, šanci má asi 1/3 pacientů. Po 6 měsících bude jasno. Není nezbytné se nyní stresovat, existují účinné způsoby léčby a možnosti se postupně rozšiřují.
Dotaz:
Dobrý den, v říjnu 2015 jsem prodělala hepatitidu E, jaterní testy mám od 28.12.2015 v normě, ale AB/HEV IgG 8,13, AB/HEV IgM 11,07., kdy se dá říci, že budu vyléčená. To mám ještě v těle ten vir? Kdy z těla vymizí? Ještě mě trápí takové pálení jazyka, trochu jako horko v ústech, je to normální přejde to? Praktická lékařka říká, že to je ještě po hepatitidě. Hepatitida E nepřechází do chronického stádia, že ne? Děkuji za odpověď. Dana Horáčková
To je mnoho otázek, tak alespoň to nejdůležitější: vyléčená budete až budete mít normální ALT, ale dejte čas játrům k regeneraci, vyhýbejte se alespoň půl roku alkoholu. Hepatitida E většinou do chronicity nepřechází, může se to vyjímečně stát u výrazně oslabených osob např. těžkou nemocí apod. Horko v ústech a pálení jazyka neumím vysvětlit, nejspíš to však s hepatitidou E nesouvisí. 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

 
 
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Láká vás vyzkoušet vodní dýmku? Pak pozor nejen na infekce!