Přeskočit navigaci

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: devět plus tři

Nalezeno 2176 záznamů z celkového počtu 2176, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat zda mohu mít cirhozu jater když cca před půl rokem jsem absolvolala ultrazvuk a játra jsem měla v pořádku. Jaterní testy byly taky dobré, pouze GMT zvýšené a to na 0,86. Rádá si dám kvalitní víno a to dvakrat až třikrát týdně. Děkuji.
To se nedá potvrdit ani vyloučit, GMT ani ultrazvuk nemusí cirhotické změny zachytit.
Dotaz:
Dobry den lecim se ted necele dva mesice ze zloutenky v anglii.ziji tu.posledni dobou si pripadam vse na me vse pada a ze se jednoznacne dostavam do depresivnich stavu.mam male tri deti.stale po nich kricim a nadavam.kam bych se mohla obratit do nejake poradny pres internet abych mou situaci mohla snekym resit.je roho ted na me moc a myslim si ze mi lecba dava psychicky zabrat.dekuji
Nevím, co si přesně léčíte, pokud si např. léčíte hepatitidu B nebo C interferonem, tam jsou psychické změny obvyklé a řeší se s lékařem, který léčbu poskytuje, je-li to jinak, pak nejspíše poradí psycholog či psychiatr.
Dotaz:
Dobry den,mám dotaz za svého partnera.Zda se může partner nakazit hcv když šel na vyšetření žaludku a braly mu štěp. Ale před tím šlápl do nějakeho rozmázlého fleku na zemi ve vestybulu v nemocnici a neví zda to byla krev nebo něco vylitého.Po té mu upa Dla tužka na zem on na ní šlapl a sestra tu tužku sebrala a neumyla si ruce na To si vzala rukavice a strkala mu tu gastro hadici do žaludku. Ted se bojí aby nebyl nakažen,je nějaká možnot že by se takto nakazil?děkuji za odpověd
Myslím, že situaci přeceňujete, nejčastějším způsobem přenosu hepatitidy C je nitrožilní aplikace drog.
Dotaz:
Dobrý den kde se můžu nechat vyšetřit na žloutenku typu C?? jsou na to nějaká určená místa? nebo u svého obvodního lékaře? vopřed děkuji za odpověd
Základní vyšetření při podezření na onemocnění provádí většinou praktický lékař.
Dotaz:
Dobrý den, trpím ekzémem na rukou (drobné příležitostně krvácející ranky) a už dvakrát se mi stalo, že jsem si na veřejném wc sáhla na něco znečištěného krví - jednou splachovadlo, podruhé byla krev na stěně a bylo jí větší množství, asi vystříkla někomu po napíchnutí žíly injekční stříkačkou. V obou případech se krev dostala do kontaktu s rankou na ruce, která byla dost čerstvá, i když asi ne přímo krvácející. Netuším, jak dlouho tam ta krev mohla být... Je toto možný způsob přenosu nějakého typu hepatitidy? Mám dvě malé děti - mohla bych je případně infikovat např. při čištění zubů?? (bohužel si často ani nevšimnu, že mi někde na rukou trošku teče krev). Měla bych jít raději na testy? Moc děkuji.
Teoreticky lze do otevřené ranky přenést virové hepatitidy B, C nebo vyjímečně i HIV infekci, riziko je nízké, ale vhodné by bylo testování aktuálně, pak za 3, 6 a případně ještě za 12 měsíců po rizikové události. Obraťte se na svého praktického lékaře.

Bez rozdílu hmotnosti

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Co je hepatitida typu C ?

fact sheet

 

Souhrnná informace přípravku Pegintron

 
PegIntron MSD
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Poruchy srážlivosti krve