Přeskočit navigaci
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

Váš dotaz bude po zodpovězení sloužit jako zdroj informací také dalším uživatelům se stejnými či podobnými obtížemi, z těchto důvodů jsou všechny dotazy plně zveřejňovány a žádostem o nezveřejnění nemůžeme vyhovět. Děkujeme za pochopení.
Plné znění prohlášení.

V poradně na vaše dotazy odpovídá MUDr. Irena Orságová, infekcionista a hepatolog Kliniky infekčního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava.

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): Prosím, spočítejte a zapište číselně: pět plus devět

Nalezeno 2254 záznamů z celkového počtu 2254, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den , ráda bych věděla něco blíže o chronické hepatidě "C", jak dlouho to může být v těle, když se na to přijde z odběru krve už jako chronické a pokud jsou 3x zvýšené výsledky jak probíhá ambulantní léčba. Jak se může zjistit , kdy a jak to člověk dostal? Je to pro mne dost zvláštní neznám, i když já sama prodělala hepatidu "C" a skončila na léčbě Intronem/ ne svým zaviněním a léčba moje bylo dost náročná a dlouhá. Můžete mi poradit? Děkuji Nataša
Hepatitidu C může mít pacient řadu let i desetiletí, často nemívá klinické potíže ani při čerstvém (akutním) onemocnění, proto bývá diagnostikováno třeba po letech a náhodně. Častou příčinou je nitrožilní užívání drog, ale možný ač vyjímečný je pravděpodobně přenos sexuálním stykem nebo přenosem z matky na dítě při porodu. Délka léčby je většinou rok nebo podle typu viru půl roku. Standardně se podává 1x týdně injekčně interferon, pacient se jej většinou naučí píchat sám a denně užívá ribavirin v tabletách. K obšírné odpovědi není prostor, doporučuji k podrobnostem pročíst naše webové stránky.
Dotaz:
dobry den pred 4 roky mi zjistili zloutenku typu c po konzultaci s lekarem mi bylo receno ze me telo si proti viru vytvorilo protilatky a jsem naprosto zdrava bez nasledku minuli rok jsem porodila zdravou holcicku a tento tyden u ni zjistili zvisenou hladinu protilatek hcv mam se o dceru bat ze ma zloutenku typu c ode me i kdyz jsem uplne zdrava dekuji
Pacient je zdráv po prodělání hepatitidy C, má-li opakovaně negativní stanovení hladiny viru v krvi. Protilátky v krvi po prodělání nemoci mohou zůstat prokazatelné celoživotně. Pokud tak tomu bylo u vás, pak jste hepatitidu C na dítě nepřenesla a u dcerky prokazatelné protilátky mohou ještě být protilátkami z vaší krve. Asi v 1,5 roce by měly vymizet.
Dotaz:
Vážená paní doktorko, předně chci poděkovat za tuto poradnu, kterou vedete. A dále bych se chtěla zeptat na jednu věc. Mám spor s přítelem. Často se mu stává, že si neumyje roce po manipulaci s penězi a klidně si poté rukama vezme jídlo do pusy. Zajímalo by mě, jaké je v tomto případě (kromě jiných onemocnění) riziko hepatitidy c, když by měl např. v puse nějakou ranku. Přítel tvrdí, že přeháním, že by virus na penězích dlouho nepřežil. Já si to nemyslím. Děkuji za Váš názor.
Ač to asi nerada uslyšíte, váš přítel se ohledně přenosu hepatitidy C nemýlí, otázka jiná však je hygiena rukou, jejíž dodržování, mytí rukou po použití WC a před jídlem může zabránit i mnoha jiným nemocem.
Dotaz:
měla jsem průjem mám hořko v ustech jsem slabá je mě špatně
Možná jde o žlučníkové potíže, rozhodně navštivte svého lékaře, takové problémy těžko vyřešíme písemně.
Dotaz:
Dobry den, mam dotaz ohledne sveho syna. Ve skolce upadl na hristi a porezal si tvar(osetren v nemocnici sitim),dle ucitelky o kamen, nicmene s manzelem jsme na danem miste nasli plno strepu,existuje tedy pravdepodobnost..ze rezna rana vznikla i tak..v tech mistech se zdrzuji bezdomovci a ruzna "individua"..strepy byly vetsinou z rozbitych lahvi...je mozna nakaza zloutenkou timhle zpusobem,nebo se nemusime obavat.Dekuji moc za Vas cas a odpoved
Z hlediska přenosu infekčních nemocí není třeba tuto situaci přeceňovat, riziko je zanedbatelné.

infolinka 800 333 365

Volejte zdarma a konzultujte svůj problém s lékařem každý všední den od 10:00 do 17:00 hodin.

 

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře

 
Dotaz na žloutenku? Ptejte se našeho odborníka.

 
 
 
MSD
 
 
 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Odvykání kouření