Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 16. - 20.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jak je nebezpečné pro zdravého člověka společné koupání ve vaně s člověkem, který prodělal hepatitidu B. Jsou obavy, že při tomto se může nemocnému hepatitidou B otevřít uhřík s krví či by mohl jinak nevědomky do lázně krvácet, čímž by lázeň proměnil na infekční. Dále bych chtěl zjistit, jak má být nemocný hepatitidou B kontrolován po propuštění z infekčního oddělení a zda je vůbec naděje na vyléčení, kdy nebude již pro okolí nebezpečný. Je to celé obestřeno tajemnem a praktičtí lékaři se k tomu zhusta nevyjadřují... Děkuji za odpověď.
Dobrý den, jestli to správně chápu, byl ten dotyčný hospitalizován pro akutní hepatitidu typu B a došlo ke spontánní uzdravě? 95% lidí po akutní hepatitidě B se spontánně vyléčí a nepřejde do chronického stádia, tudíž jsou zdraví a nejsou infekční - celý proces trvá 6 měsíců od začátku potíží. Kontrolování jsou podle průběhu, hodnot jaterních testů a celkového stavu pacienta. Pokud pacient nemá štěstí a přejde do chronického stádia kontroluje se min. každých 6 měsíců a máte pravdu, vyléčit zcela nelze. K prvnímu dotazu, společné koupání doopravdy nevadí. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, jsem nyní ve 32.týdnu těhotenství a právě jsem si při jezení jablka všimla červeného mista uvnitř (tečky), vypadající jako vpich od jehly kontaminované krví. Jablko jsem ale z části snědla, zřejmě i vrchní část kontaminované části. Mám neustálé krvácení dásní diky těhotenství. Mohla jsem se takto nakazit hepatitidou C? Děkuji za odpověď, mám vážně strach.
Dobrý den, děkuji za dotaz, ale myslím, že vaše obava je zbytečná. Možnost přenosu v tomto případě je vysoce nepravděpodobná. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, chtěl bych se Vás optat, zda je nějaké reálné riziko přenosu hepatitidy B nebo C při této situaci. Cestou k zubnímu lékaři jsem se možná dotkl vlasy něčeho, co vypadalo jako krev, na stěně v metru. Vlasy jsem měl ke všemu ještě mokré. Lékař se následně dotýkal rukavicemi hlavy na různých místech, a mohl tak na nich mít potenciálně nakaženou krev. Mám strach, že mohlo dojít k přenosu hepatitidy, neboť se rukavicemi dotýkal i otevřené rány po vyvrtání zubu. Jsem paranoidní nebo byste doporučila testování? Děkuji za Váš názor.
Dobrý den, nákaza touto cestou je vysoce nepravděpodobná. K nákaze je nutné určité množství nakažené čerstvé krve dostat do vašeho těla. Bát se proto nemusíte. Pokud i přesto máte strach, klidně se nechte otestovat, ale je potřeba odběry opakovat za 3-6 měsíců, vzhledem k dlouhé inkubační době. hezký den, S.
Dotaz:
Dobrý den, mám dotaz co se týče mé kamarádky která má žloutenku typu C. Ještě chci dodat, že kamarádka podstoupila léčení a žloutenku má zaléčenou interferonem a léčbu dokončila do konce. Dotaz zní : mám roční dceru a může ji kamarádka nějak ohrozit, když chodí ke mě na návštěvy? S přítelem o tom vedeme dlouhé debaty. Děkuji za odpověd
Dobrý den, pokud je Vaše kamarádka vyléčená, nemusíte mít žádný strach. Pokud byla jen léčena a nedošlo k eliminaci viru (tzn., že sice podstoupila celou léčbu, ale ta selhala), může být stále infekční, ale pouze krví. Obecně by ale muselo dojít ke kontaktu krve kamarádky s krví Vaší dcery. Jinak se nakazit nemůže:-). Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den. Mám dotaz. V roce 2002 jsem podstoupila léčbu interferonem a léčba byla úspěšná. Nyní mám ale partnera, který má hepatitidu typu C a je teprve před léčbou. Mohu se znovu nakazit? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, bohužel můžete. Nákaza zejména jiným genotypem virové hepatitidy C je možná. Hezký den.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?