Poradna lékaře

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 21. - 25.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den, mohlo dojít k přenosu hepatitidy typu C, když jsem podala ruku člověku nakaženému touto nemocí (měl ji zpocenou) a já mam drobnou ranku na malíčku. Velice děkuji za odpověď.
Dobrý den, nákaza touto cestou je vysoce nepravděpodobná. Muselo by dojít ke kontaktu s krví a ne jen potem. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, mohlo dojít k přenosu hepatitidy typu C, když jsem podala ruku člověku nakaženému touto nemocí (měl ji zpocenou) a já mam drobnou ranku na malíčku. Velice děkuji za odpověď.
Dobrý den, nákaza touto cestou je nepravděpodobná, muselo by dojít ke kontaktu s jeho krví a ne jen jeho potem. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, zajímalo by mě, na kolik procent by se s pravděpodobností odhalila nákaza hepatitidou B nebo C, když jsem byl na krevních testech na tyto choroby po 92 dnech od možné nákazy. Našly by se po této době již v krvi protilátky, nebo je to ještě brzy? Četl jsem, že u B a C je dlouhá inkubační doba. Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, procentuálně Vám to přesně nepovím, ale máte pravdu, inkubační doba je velmi dlouhá a určitě budete muset jí na odběry i za další 3 měsíce, aby jste měl jistotu. hezký den.
Dotaz:
Dobry den byl jsem na vysetreni krve jaterni testy byli vynikajici rikala pani doktorka ale mivam nekdy trochu do tmava moc a tak aspoň jednou za 10-14dni prujem Ptal jsem se pani doktorky zda by to nemohla byt hepatitida a bylo mi recceno ze je to nepravdepodobne ze testy tomu nenasvedcuji ale udelala mi test na autoimunitni hepatitidy a hepatitidy ABCE A ted muj dotaz jak dlouho trvaji výsledky testu když sem na odberu byl primo na poliklinice v laboratori na odberova mista Samozrejme ze tam chodi několik set lidi za den Ale na tento test to delaji primo na poliklinice v laborce( když bydlim v krajskem meste) nebo jse to posila nekam A další otázka prijde mi ze třeba na hepatitidu B se uz nevyviji leky zda se mi to nebo je to tak z duvodu ze je na to uz ockovani A dále sem cetl ze se lze i vyléčit z Hep B pokud neprejde do chronického stadia a to prechazi pry dle studiji max v 10% pripadu Pripadne jak probiha lec¨ba u jednotlivých hepatid ABCE Dekuji za odpovezeni na me dotazy Dekuji za odpovezeni na me dotazy
Dobrý den. Tak to zkusím vzít postupně. Sérologické testy na hepatitidy trvají dle laboratoře 1-2 dny. Testy na autoimunitní hepatitidy trvají cca 2-4 týdny. Co se týče virové hepatitidy B - máme pouze léky na potlačení viru a zatím se neumíme viru zbavit úplně, ale léky se vyvíjejí, jen je to obtížné. Jinak i když pacient nepřejde do chronicity, což máte pravdu bývá v méně než 10 %, nikdy se definitivně viru nezbaví, část jeho cirkulární DNA zůstává v jaterních buňkách. Léčba akutní virové hepatitidy je pouze symptomatická, léčba chronické hepatitidy B a C je velice složitá, zejména virové hepatitidy C a není v mých silách ji zde celou popisovat. Pokud by jste se nakazil, léčbu Vám vysvětlí Váš lékař. Děkuji a hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, včera jsem si kousla do ovocné taštičky po kamarádovi. Můžu dostat hepatitidu B? V případě, že ano. Kam a kdy se můžu prosím nechat otestovat. Kamarád je gay a i když je velice slušný, nevím jak dalece se chrání při kontaktu s jiným pohlavím. Mám rodinu, proto mě zachvátila panika. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, virová hepatitida B se v tomto případě přenáší krví, takže pokud jste si jen kousla do stejného jídla, riziko přenosu infekce je minimální. Navíc pokud je Vám do 27 let, měla by jste být očkována v rámci povinného očkování. Pokud přesto máte obavu z nákazy, lze se nechat vyšetřit cestou praktického lékaře. Hezký den.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?