Vyhledávání


 Hledat  

Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 11. - 15.

 1  2  [ 3 ]  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
dobrý den,chci se jen zeptat při darování plazmy mi byla zjištěna reaktivita HCV ....vyděsilo mne to k smrti a mám obavy že příjdu o práci...pracuji ve zdravotnictví ale nevím zda tuto nemoc musím hlásit zaměstnavateli.Děkuji za odpověd
Dobrý den, je strašně nutné nejen potvrdit tu antiHCV reaktivitu v národní referenční laboratoři, ale hlavně vyšetřit hladinu viru - HCV RNA PCR - to že Vám vyšlo nyní při darování plazmy antiHCV reaktivní, ještě nic neznamená, může to být i falešně pozitivní. Chce to pořádně dovyšetřit a pak se až můžeme bavit, jestli to musíte hlásit nebo ne. A hlavně v dnešní době se dá žloutenka typu C vyléčit:-). Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den.Chci se zeptat .Moje matka prodělala žloutenku C už před 16 lety.Pred lety už měla vysledky v pořádku, bylo jí řečeno že už je pouze nosič ale ne přenašeč.Chci vědět jestli je to vůbec možné vyléčit se a pokud ano a je nosič může se jí to opět zhoršit a vrátit? Mám malé dítě a bojím se nákazy.Je to přenosné slinami? Děkuji Míša
Dobrý den, nevím jestli to správně chápu, ale jestli maminka prodělala žloutenku typu C a výsledky jsou v pořádku nemáte se čeho bát. To že je nosič nejspíš znamená, že je antiHCV pozitivní a to bude každý člověk, který se žloutenkou jakkoliv setká do konce života. Nejdůležitější je, aby byla HCV RNA PCR negativní, pokud je, tak je zdravá a nemusíte mít žádný strach. Pokud je zdravá, zhoršit a vrátit se to nemůže a kdyby zdravá nebyla pusou Vám dítě nenakazí:-). Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, včera jsem si podal ruku s jedním neznámým člověkem. Bohužel jsem ve spěchu ruku podal a horší jeste je, že jsem poté jedl, neměl jsem možnost si umýt ruce. Mám velké obavy ze žloutenky, bylo by dobré zajít co nejdříve k lékaři? Jak přesně probíhají testy, odběr krve?? a poznal by je lékař už tak brzy? Děkuji
Dobrý den, pokud máte tak velké obavy ze žloutenky, ideální je se proti virové hepatitidě A nechat naočkovat, to můžete klidně i dnes. Přenos jiné hepatitidy touto cestou je vyloučený. Jinak testy v tuto chvíli nemají cenu, inkubační doba je dlouhá. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, paní doktorko. Včera jsem byla na jaterních testech a hodnoty mám ALT - 0,23 a AST rovněž 0,23. Chci se zeptat, jsou tyto hodnoty v pořádku? Mohou být takto stejné? Někde jsem četla, že AST má být nižší než ALT... Předem mockrát děkuji.
Dobrý den. Jsou naprosto v pořádku, nemusíte mít strach. Hezký den.
Dotaz:
6.9.mi zjistili chron.hep.c.Dodnes mne leci pouze leky na jatra,jako lagosouapod.Zatim neberu zadne leky na hep.c/DAAS,riboflavin/.Je to spravne?
Dobrý den, to je těžké posoudit, záleží to na řadě faktorů..genotyp, stádium fibrózy, jaká léčba je pro vás vhodná a dalších. Je potřeba vždy pacienta řádně vyšetřit včetně genetických vyšetření a trvá to doopravdy docela dlouho. To, že 2 měsíce od dg. nemáte léčbu mi přijde naprosto adekvátní. Navíc některá léčba se musí schvalovat revizním lékařem, což také trvá docela dlouho. Hezký den.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Soutěž o autoškrabku

Soutěž o autoškrabku

Platnost: 1. 12. - 31. 12. 2018

V prosincové soutěži budeme hrát o autoškrabku s teplou rukavicí.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?