Vyhledávání

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 11. - 15.

 1  2  [ 3 ]  4  5  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
dobrý den,chci se jen zeptat při darování plazmy mi byla zjištěna reaktivita HCV ....vyděsilo mne to k smrti a mám obavy že příjdu o práci...pracuji ve zdravotnictví ale nevím zda tuto nemoc musím hlásit zaměstnavateli.Děkuji za odpověd
Dobrý den, je strašně nutné nejen potvrdit tu antiHCV reaktivitu v národní referenční laboratoři, ale hlavně vyšetřit hladinu viru - HCV RNA PCR - to že Vám vyšlo nyní při darování plazmy antiHCV reaktivní, ještě nic neznamená, může to být i falešně pozitivní. Chce to pořádně dovyšetřit a pak se až můžeme bavit, jestli to musíte hlásit nebo ne. A hlavně v dnešní době se dá žloutenka typu C vyléčit:-). Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den.Chci se zeptat .Moje matka prodělala žloutenku C už před 16 lety.Pred lety už měla vysledky v pořádku, bylo jí řečeno že už je pouze nosič ale ne přenašeč.Chci vědět jestli je to vůbec možné vyléčit se a pokud ano a je nosič může se jí to opět zhoršit a vrátit? Mám malé dítě a bojím se nákazy.Je to přenosné slinami? Děkuji
Dobrý den, nevím jestli to správně chápu, ale jestli maminka prodělala žloutenku typu C a výsledky jsou v pořádku nemáte se čeho bát. To že je nosič nejspíš znamená, že je antiHCV pozitivní a to bude každý člověk, který se žloutenkou jakkoliv setká do konce života. Nejdůležitější je, aby byla HCV RNA PCR negativní, pokud je, tak je zdravá a nemusíte mít žádný strach. Pokud je zdravá, zhoršit a vrátit se to nemůže a kdyby zdravá nebyla pusou Vám dítě nenakazí:-). Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, včera jsem si podal ruku s jedním neznámým člověkem. Bohužel jsem ve spěchu ruku podal a horší jeste je, že jsem poté jedl, neměl jsem možnost si umýt ruce. Mám velké obavy ze žloutenky, bylo by dobré zajít co nejdříve k lékaři? Jak přesně probíhají testy, odběr krve? a poznal by je lékař už tak brzy? Děkuji
Dobrý den, pokud máte tak velké obavy ze žloutenky, ideální je se proti virové hepatitidě A nechat naočkovat, to můžete klidně i dnes. Přenos jiné hepatitidy touto cestou je vyloučený. Jinak testy v tuto chvíli nemají cenu, inkubační doba je dlouhá. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, paní doktorko. Včera jsem byla na jaterních testech a hodnoty mám ALT - 0,23 a AST rovněž 0,23. Chci se zeptat, jsou tyto hodnoty v pořádku? Mohou být takto stejné? Někde jsem četla, že AST má být nižší než ALT... Předem mockrát děkuji.
Dobrý den. Jsou naprosto v pořádku, nemusíte mít strach. Hezký den.
Dotaz:
6.9.mi zjistili chron.hep.c.Dodnes mne leci pouze leky na jatra,jako lagosouapod.Zatim neberu zadne leky na hep.c/DAAS,riboflavin/.Je to spravne?
Dobrý den, to je těžké posoudit, záleží to na řadě faktorů..genotyp, stádium fibrózy, jaká léčba je pro vás vhodná a dalších. Je potřeba vždy pacienta řádně vyšetřit včetně genetických vyšetření a trvá to doopravdy docela dlouho. To, že 2 měsíce od dg. nemáte léčbu mi přijde naprosto adekvátní. Navíc některá léčba se musí schvalovat revizním lékařem, což také trvá docela dlouho. Hezký den.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?