Vyhledávání

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 26. - 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den, syn (13) prodělal plané neštovice. V průběhu nestovic, mu zbělalo bělmo, byli jsme na krevních odběrech, lékař se sice zdráhala, že je to zbytečné, jelikož má A i B hepaptitidu očkovanou, ale i přesto mu byl odběr udělán a zvýšeny hodnoty jaterních testů i billirubinu. Snažíme se dodržovat jaterní dietu. Teď je to cca 3 týdny a bělmo mu zežloutlo znova a včera prospal celé odpoledne, jelikož se pořád cítí unavený. Myslíte, že máme znova požádat o testy? Nemůže se jednat o nějaký jiný druh hepatitidy? Děkuji za odpověď
Dobrý den, pokud mu zbělalo bělmo, měl vyšší jaterní testy a bilirubin a navíc je výrazně unavený, mohlo by se jednat i o infekční mononukleózu - viry EBV a CMV. Určitě by měl být kompletně vyšetřen, nemocí, které způsobí únavu a zežloutnutí bělma je více. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den mohu se nakazit žloutenkou C když při pohlavním styku pouziju kondom?
Dobrý den, virová hepatitida typu C se pohlavním stykem přenáší minimálně, takže pokud jste použila kondom, mělo by být vše v pořádku. hezký den.
Dotaz:
Dobrý den mohu dostat hepatitidu typu c když se pri PS použije kondom?
Dobrý den, virová hepatitida typu C se pohlavním stykem přenáší minimálně, takže pokud jste použila kondom, mělo by být vše v pořádku. hezký den.
Dotaz:
Dobrý den chci se zeptat jsem po terapii chronická virová hepatitida c od roku 2010 rok co rok docházím na pravidelné kontroly v roce 2015 výsledky odběrů bilirubin celk:14,8- bilirubin přímý:6,2- ast:0,38 -ggt:1,21 -alp:1,19 setrváva imunitní odpovědˇ rna hcv negativní 1/2013 dnešní kontrola tudíž 2016 bilurubin celk:10,3 bilurubin přim:4,7 alt:1,30 ast:0,55 ggt:1,43 alp:1,23 hemolýza:0 chylozita:0 iktericita:0 mám také problémy ze zády ploténky 11mm výhřez plotenkyže tak beru docela silné tlumicí léky pokud mě tedy záda bolí tak že se nemohu hnout natož otočit tak sáhnu po tramalu v kapkách nebo v tabletách ,také třeba midocam,nebo aulin ,algifen podotýkám že neužívám denně jen když už opravdu nemohu proto jsem začal chodit na rehabilitace léky jsem vysadil ,cvičit na doporučení lékaře se snažím hýbat v rámci možností proto jsem taky začal užívat doplněk stravy 90% protein který obsahuje bcaa a další věci jmenuje se to Micellar Casein prosím vyhledejte si co to všechno obsahuje už to nepiji má otázka zní myslíte že to mělo vyliv na ty odběry nebo se mi ten virus vrátil .tědˇ jsem si koupil ostropestřec mariánský užívám jen to a modlím se až půjdu za 3 měsíce na odběry a kontrolu že to bude dobré nechce se mi podstupovat po druhé léčbu znova je to šílené lepší je nic nevědět než když víte a trápíte se . předem děkuji za vaší odpovědˇ s přáním hezkého dne
Dobrý den, myslím si, že za ty lehce zvýšené jaterní testy můžou ty léky na bolest. Ale samozřejmě jistotu budete mít až po odběrech. Ale pokud byla opakovaně po léčbě HCV RNA negativní, tak by to mělo být v pořádku. Hezký den.
Dotaz:
Mám zlout.tipů.c.bral jsem trojkombinaci interf.ribav.měl jsem stav paniky deprese a musel jsem si třetí den brání zavolat sanitku vysoký krevní tlak a tras v nemocnici my srovnali tlak a poslali domů hned jsem to visadil je to tak rok ty staví jsem ještě nezažil nechci to znova brát chtěl bych se zeptat jakou mám šanci dostat tu novější drasi léčbu pan primář říkal že těch víru je tam hodně dekuji
Dobrý den, to záleží, jaký genotyp virové hepatitidy C máte, jakou virovou nálož a také jaký je výsledek fibroscanu. Léčba bezinterferonovým režimem je velice drahá a přednost mají pacienti s dekompenzovanou cirhózou jater. Ale předpokládám, že chodíte do centra a tam Vám to jistě řekli. Pokud nemáte cirhózu jater, lze na tuto léčbu počkat. Hezký den.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?