Vyhledávání


 Hledat  

Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 21. - 25.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobrý den, mohlo dojít k přenosu hepatitidy typu C, když jsem podala ruku člověku nakaženému touto nemocí (měl ji zpocenou) a já mam drobnou ranku na malíčku. Velice děkuji za odpověď.
Dobrý den, nákaza touto cestou je vysoce nepravděpodobná. Muselo by dojít ke kontaktu s krví a ne jen potem. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, mohlo dojít k přenosu hepatitidy typu C, když jsem podala ruku člověku nakaženému touto nemocí (měl ji zpocenou) a já mam drobnou ranku na malíčku. Velice děkuji za odpověď.
Dobrý den, nákaza touto cestou je nepravděpodobná, muselo by dojít ke kontaktu s jeho krví a ne jen jeho potem. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, zajímalo by mě, na kolik procent by se s pravděpodobností odhalila nákaza hepatitidou B nebo C, když jsem byl na krevních testech na tyto choroby po 92 dnech od možné nákazy. Našly by se po této době již v krvi protilátky, nebo je to ještě brzy? Četl jsem, že u B a C je dlouhá inkubační doba. Moc děkuji za odpověď
Dobrý den, procentuálně Vám to přesně nepovím, ale máte pravdu, inkubační doba je velmi dlouhá a určitě budete muset jí na odběry i za další 3 měsíce, aby jste měl jistotu. hezký den.
Dotaz:
Dobry den byl jsem na vysetreni krve jaterni testy byli vynikajici rikala pani doktorka ale mivam nekdy trochu do tmava moc a tak aspoň jednou za 10-14dni prujem Ptal jsem se pani doktorky zda by to nemohla byt hepatitida a bylo mi recceno ze je to nepravdepodobne ze testy tomu nenasvedcuji ale udelala mi test na autoimunitni hepatitidy a hepatitidy ABCE A ted muj dotaz jak dlouho trvaji výsledky testu když sem na odberu byl primo na poliklinice v laboratori na odberova mista Samozrejme ze tam chodi několik set lidi za den Ale na tento test to delaji primo na poliklinice v laborce( když bydlim v krajskem meste) nebo jse to posila nekam A další otázka prijde mi ze třeba na hepatitidu B se uz nevyviji leky zda se mi to nebo je to tak z duvodu ze je na to uz ockovani A dále sem cetl ze se lze i vyléčit z Hep B pokud neprejde do chronického stadia a to prechazi pry dle studiji max v 10% pripadu Pripadne jak probiha lec¨ba u jednotlivých hepatid ABCE Dekuji za odpovezeni na me dotazy Dekuji za odpovezeni na me dotazy
Dobrý den. Tak to zkusím vzít postupně. Sérologické testy na hepatitidy trvají dle laboratoře 1-2 dny. Testy na autoimunitní hepatitidy trvají cca 2-4 týdny. Co se týče virové hepatitidy B - máme pouze léky na potlačení viru a zatím se neumíme viru zbavit úplně, ale léky se vyvíjejí, jen je to obtížné. Jinak i když pacient nepřejde do chronicity, což máte pravdu bývá v méně než 10 %, nikdy se definitivně viru nezbaví, část jeho cirkulární DNA zůstává v jaterních buňkách. Léčba akutní virové hepatitidy je pouze symptomatická, léčba chronické hepatitidy B a C je velice složitá, zejména virové hepatitidy C a není v mých silách ji zde celou popisovat. Pokud by jste se nakazil, léčbu Vám vysvětlí Váš lékař. Děkuji a hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, včera jsem si kousla do ovocné taštičky po kamarádovi. Můžu dostat hepatitidu B? V případě, že ano. Kam a kdy se můžu prosím nechat otestovat. Kamarád je gay a i když je velice slušný, nevím jak dalece se chrání při kontaktu s jiným pohlavím. Mám rodinu, proto mě zachvátila panika. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, virová hepatitida B se v tomto případě přenáší krví, takže pokud jste si jen kousla do stejného jídla, riziko přenosu infekce je minimální. Navíc pokud je Vám do 27 let, měla by jste být očkována v rámci povinného očkování. Pokud přesto máte obavu z nákazy, lze se nechat vyšetřit cestou praktického lékaře. Hezký den.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Soutěž o autoškrabku

Soutěž o autoškrabku

Platnost: 1. 12. - 31. 12. 2018

V prosincové soutěži budeme hrát o autoškrabku s teplou rukavicí.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?