Vyhledávání

Děkujeme za Váš zájem o odbornou poradnu.
Svůj dotaz můžete položit prostřednictvím formuláře na stránkách ulekare.cz, kde Vaše dotazy zodpoví zkušení lékaři.


 Hledat  

Nalezeno 2678 záznamů z celkového počtu 2678, zobrazeny 31. - 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 

Dotaz:
Dobry den mam nekolik dotazu. Delsi dobu mam tmave zlutou stolici a i moc, muze se jednat o hepatitidu?? Zlute belmo nemam bylo mi receno ze bych mel mit po case zlute belmo coz sem cetl ze nemusi byt vzdy Dale otazka kdyz z pracovnich duvodu pokud bych byl nakazen si nemohu pichat intenferon lze pouzit i jinou lecbu??? A pak jeste je pravda ze zloutenka tipu B nelze zatim vylecit??? Pripadne zda se muze prenest pri oralnim sexu A pak jaka je aktualni infolinka?? Nebot u stareho cisla rika ze neexistuje Dekuji vam pane/ni doktore/rko za odpovezene dotazy
Dobrý den, vezmu to popořadě. Pokud máte delší dobu tmavší moč a stolici je nutné provést laboratorní vyšetření - je nutné vyloučit jak žloutenku tak i jiná onemocnění. Léčba interferonem není již jedinou možností léčby žloutenky typu C, máme v dnešní době spoustu možností, ale zase záleží na spoustě faktorů a bez vyšetření to nelze říci. K další otázce máte pravdu, žloutenku typu B nelze úplně vyléčit a může se přenést i při orálním sexu. Poslední - myslím, že v tuto chvíli infolinka není k dispozici. Takže abych to shrnula, měl by jste si zajít na komplexní vyšetření a poté až budeme vědět o jaké onemocnění se jedná, můžeme Vám poradit jak ho léčit. Hezký den.
Dotaz:
dobry den chci se lečit ale nevim jak nato ma žloutenku tipu c hronickou a citim se špatne hurt mneto boli pot žebrama a tlači sem slabej hci se zeptat co jeto inteferum napište jesli mneto muže vilečit dekuji
Dobrý den, léčba chronické žloutenky typu C je složitá a záléží na spoustě aspektů, zejména jaký druh (genotyp) žloutenky máte a v jakém zdravotním stavu se nacházíte. Doporučuji co nejdříve navštívit Vám nejbližší centrum pro léčbu žloutenek typu C, nechat se vyšetřit a poradit se jaké máte možnosti léčby. Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, Zhruba před 6ti měsíci mi byla diagnostikována žloutenka C, současně byla testovaná i přítelkyně byla"čistá". U mě proběhla úspěšná léčba a po 6 měs. jsem cistý. Nicméně po této době, mi přítelkyně oznámila, že má žloutenku B. podotýkám, že jsme sex provozovaly ca 6x za dobu mojí léčby a s ochranou. Otázka zní: 1. je možné že se mohla ode mě nakazit Béčkem, když já měl Céčko ? 2. Je možné, aby po 6měs. kdy byla se mnou na testech a byla čistá, se na testech prokázalo, že má žloutenku B ?. Přítelkyně mě v současné době opustila, napadá mě, zda si to na mě nevymyslela, aby si zjednodušila odchod. její testy jsem neviděl. Díky za odpověď.
Dobrý den, děkuji za dotaz. Vezmu to popořadě. Za 1) nemohla, 2) pokud jste byl léčen na žloutenku typu C, odběry na žloutenku typu B jsou standardem. Takže předpokládám, že žloutenku typu B nemáte. Pro Váš klid si zajděte na kontrolu, tam kde jste byl léčen a zeptejte se na výsledky protilátek proti žloutence typu B. Hezký den.
Dotaz:
Dobry den. Jedeme z navstevy, kde se projevyly priznaky zloutenky. Zluta kuze i belmo, svedivost kuze, tmava moc. Pacientka je na ceste na pohotovost. Byli jsme u nich asi 3/4 hodiny a po zjisteni jme si hned radne umyli ruce. Prosim o radu, jak se mame zachovat dal a zda je nutne preventivni vysetreni u lekare. Dekuji za odpoved.
Dobrý den, děkuji za dotaz. Odpověď není jednoduchá, záleží na spoustě aspektů včetně toho jestli jste na žloutenku typu A a B očkovaní. Také nevím jestli jste tam byli jen dospělí a nebo i děti. Nejlepší by bylo určitě navštívit praktického lékaře a preventivně se nechat vyšetřit včetně laboratoře. I když asi už máte diagnózu té pacientky a možná už Vás kontaktovala hygienická služba? Hezký den.
Dotaz:
Dobrý den, dělám akreditovaný kurz na řidiče záchranné služby v Brně. U studia mám povinnou praxi na záchrance, ale bez očkování hepatitidy A+B praxi nemohu vykonat. Dočetl jsem se že zdravotníci a záchranáři mají právo na očkování zdarma. Měl bych na to také nárok? Ve zdravotnictví jsem ještě nepracoval. Předem děkuji za odpověď
Je tomu tak podle Vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem č. 537/2006 Sb.
Vítězím nad hepatitidou C

Centra léčby

Hledáte pomoc? Vyhledejte si na mapce nejbližší centrum léčby hepatitidy C.

Poradna lékaře
Soutěžte s námi
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá

Platnost: 1. 1. - 31. 1. 2019

Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.

Videorozhovor
Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Trojkombinační léčba pro pacienty, kteří nebyli dříve léčeni

Jaké jsou moderní možnosti léčby virové hepatitidy? O tom jsme si povídali s prof. MUDr. Petrem Husou, CSc.

Anketa

Zajímáte se o hygienické podmínky ve škole svých dětí?